| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte citești acum?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciuna

| laSoledad a răspuns (pentru mgtow):

Raspunsul asta se aseamana cu gluma aia cu Cioran:
La shaormerie: "O shaorma cu de toate?"
Cioran: "O shaorma cu nimic!"

| Adry05 a răspuns:

La maison - Alain Leygonie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Budism pentru oameni ocupati - David Michie
Coloana de foc - Ken Follet

Citesc doua, pentru ca prima aparent necesita mai mult timp big grin

| anonimg a răspuns:

Am luat o pauză acum.
Ultima carte (în format de hârtie) a fost aproximativ o lună în urmă: "Evenimentele ultimelor zile" de Ellen G. White.
https://m.egwwritings.org/ro/book/2708/toc

| Celcestietot a răspuns:

Putem spune ca Biblia.

| NLS a răspuns:

M-am apucat săptămâna trecută sa recitesc To re nte - Anne Marie Desmarest.
Merge încet ca nu prea am timp momentan acasă și citesc doar ca. 40 min zilnic... la munca în pauza de amiaza.

Răspuns utilizator avertizat
| ywar a răspuns:

M-am apucat sa citesc o carte a profesorului Bogdan Teodorescu. Spada se cheama. In aparenta este roman politist, dar in realitate este fresca politica. Ti-o recomand. E o carte a zilelor noastre.

| RobertMoon a răspuns:

Sirenele de pe Titan de Kurt Vonnegut

| Iote a răspuns:

Sarbatoarea de neuitat de Ernest Hemingway.

| laSoledad a răspuns:

Maestrul si Margaretawinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna, ca nu îmi place sa citesc =)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul prin Har- C. H. Spurgeon, am terminat-o de curând. O găsești în format pdf, are 111 pagini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asul din mânecă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bel-Ami - Guy de Maupassant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

„Queens of Fennbirn " de Kendare Blake, „ Ultima stea " de Rick Yancey și recitesc „Harry Potter și Camera Secretelor " de J.K. Rowling.

| chuckmanson a răspuns:

€?Suntem îndeajuns de inteligenți pentru a înțelege inteligența animalelor?" de Frans De Waal și „Așa grăit-a Zarathustra" de Friedrich Nietzsche

| Iote a răspuns (pentru chuckmanson):

Interesant primul titlu. M-ar tenta si pe mine. E carte fizica sau de pe net?

| Iote a răspuns (pentru chuckmanson):

Multumesc mult.

| chuckmanson a răspuns (pentru Iote):

Cu plăcere!

| Dandinelle a răspuns:

The Cosmic Game: Explorations of the Frontiers of Human Consciousness - Stanislav Grof

| Clytia a răspuns:

"La răscruce de vânturi"

| qwertpro a răspuns:

"Renunta la ochelari" de Flavius Turcanu.

| Atim a răspuns:

"Lordul Păgân" (Vol.7 din seria "Ultimul Regat") de Bernard Cornwell. happy

| împreunăfacembine a răspuns:

Fiecare moare singur

| Junseng a răspuns:

Mandrie si prejudecata de Jane Austen.

| Denisa730 a răspuns:

Mi-am comandat de la Elefant "Regina aerului si a intunericului" ultima carte din seria Uneltiri intunecare de Cassandra Clare Sper sa fie faina cartea

| antoniaa09 a răspuns:

,,Înainte să te cunosc" de Jojo Moyes

| nuamnume8329 a răspuns:

De la idee la bani- de Napoleon Hill

| itsbritney a răspuns:

Dupa ce ne am indragostit-Anna Todd

| slayermortal a răspuns:

Doamna de la miezul noptii, Cassandra Clare