| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte citesti in prezent?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Noua carte a lui Umberto Eco - Numarul zero tongue (unul dintre putinele avantaje de a locui in Italia). Wow, sunt profund impresionata si depasita de talentul acestui scriitor. Deja dupa moartea lui Gabriel G. Marquez credeam ca niciun alt scriitor contemporan nu ma va lasa cu 1000 de motive de a-l admira si respecta dar iata ca in lume ies carti bune si nu de teapa lui "Suge-o Ramona" (ia lectii mai scriitorule)--(va rog fara fani infocati pusi pe cearta). Oricum ti-o recomand, te va purta intr-un alt univers doar citind-ui operele si ti se va parea ca descoperi o forma a Sfantului Graal al literaturii.

22 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Recitesc "Razboi si pace".

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

The fall of giants, de Ken Follett.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''In retea'' de Lisa Gansky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnici de superinvatare happy

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu, nu pentru la scoala, dar te invata cum sa dai randament la scoala adica cum sa studiezi si cum sa iti creezi mediul in care inveti. Este scrisa de Oana Panagoret si C.M Armeanu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Fata din tren" - Paula Hawking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hawkins. Sorry. Auto-correct de pe telefon.

Bai, Alin, Alan, ma rog, cum o mai duci? happy

| Aimee33 a răspuns:

"Viata pe un peron" - Octavian Paler

| PinkPanther001 a răspuns:

Maitreyi-Mircea Eliade

| anonim_4396 a răspuns (pentru PinkPanther001):

Sigur ai sărit peste titlu. laughing

| Zazy a răspuns:

Recitesc ''Chemarea Străbunilor''. E o carte foarte interesantă. Am citit-o când eram mai mică, dar desigur am fost obligată, trebuia să o citesc pentru şcoală. Mi-a păcut, dar mi-ar fi plăcut mai mult dacă nu aş fi fost obligată să o citesc. Acum o recitesc din nou happy. Îmi aminteşte de clasele 5-6. big grin O zi bună! happy

| veryhonest a răspuns:

Diktionarul. Mi a spus cinevea ca a-m nevoye

| eXtremeAdy a răspuns:

Oul lui columb

| RedFantasy a răspuns:

"Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes happy

| OohAnamaria a răspuns:

,,JOCURILE FOAMEI:REVOLTA"de Suzanne Collins.{mi s-a indeplinit un vishappy}

| CLU a răspuns:

Citesc Momente si Schite

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

Fifty shades of grey

| Kirschen a răspuns:

Amurgul gândurilor - E. Cioran
Tu ce citești?

| RedSprite a răspuns:

Robin Hood

| euandrutzza a răspuns:

Damnare de Kate Lauren

| mada15mada a răspuns:

Domnilor copii! De Daniel Pennac.