| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte cititi acum? Sau care e ultima carte pe care ati citit-o?

5 răspunsuri:
| Nyarlathotep a răspuns:

Ester Villar - The Manipulated Man

| Drkurt01 a răspuns:

Mie imi plac romanele clasice si/sau psihologice. Ultima carte pe care am citit-o e "Parfumul" de Patrick Suskind, mi-a placut la nebunie, desi nu cred ca e pentru oricine. Acum citesc "Demoni" de Dostoevsky. Ador Dostoevsky. Am citit aproape toate cartile lui. Idiotul, Crima si pedeapsa, Fratii Karamazov... Recomand

| Denisa730 a răspuns:

Am terminat Tronul de clestar de Sarah J Maas care e chiar o carte bună Acum o sa continui volumul 2 din seria After de Anna Todd

| Emiliagabriela1801 a răspuns:

Acum eu citesc cartea,, Circe". Ti-o recomand dacă ești iubitor de mitologie!

| maia2004 a răspuns:

Mie imi plac romanele istorice, contemporane, clasice si de dragoste. Ultima oara am citit Jane Eyre de Charlotte Bronte. La inceput parea plictisitoare pentru ca se punea mult accent pe trecut, insa mi-am dat seama ca trecutul determina firul narativ al prezentului.Acum citesc Doamna Bovary de Gustave Flaubert.