| Darius_Serban_1995 a întrebat:

Ce carte in engleza imi recomandati, avand in vedere ca sunt incepator?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa citesti carti in engleza pe Wattpad. Sunt carti scrise de adolescenti si au un limbaj mai colocvial iar frazele sunt mai usor se inteles.

| dragodana a răspuns:

Salut! Agatha Cristie-10 little indian.E scurta.Sau Paulo Cohelo-the alchimist.Iar ca si chestii mai usurele seria Twilight si Hunger Games(daca esti fan).Se citesc usor chiar si in engleza.