| LiveTheMoments a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda pentru vacanta? Sa fie ceva pt adolescenti!

6 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

''Zapada'' de Orhan Pamuk.
O carte politista premiata cu premiul Nobel.

| CinVasileeee a răspuns:

Depinde... ca pe iei le intereseaza ceva ce contine dragoste, iubire sex, ceva carti cu povesti frumoase! daca e fata. daca e baiat ceva jocuri noi laughing

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Iti recomand orice carte de Stephen King, Mr.Peanut de Adam Ross,trilogia Delirium de Lauren Oliver,seria Vampirii sudului de Charlaine Harris,seria Fetele Gallagher de Ally Carter,seria Ashleys de Melissa de la Cruz,seria Sânge albastru de aceeasi autoare, carile Chic sunt niste lecturi usoare, de vara.

| AnonymusVan123 a răspuns:

John Green e un autor bun pentru adolescenti..Eu am citit Orase de hartie, Cautand-o pe Alaska si Sub aceeasi stea...Mi-au placut foarte mult.

| Mirabela_Maria_1999_xAzi a răspuns:

Tinutul tantarilor-David Arnold
Este o carte noua, deci probabil o vei gasi greu, dar merita tot efortul.este geniala!

| Alexandrakff a răspuns:

"Draga viata"- Alice Munro