| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte puteti sa imi recomandati stiind ca am 14 ani? Una mai interesanta, poate sa fie si fictiune...va roogg!

Răspuns Câştigător
| BloodAndPain a răspuns:

Poti incerca seria de volume ''Cronicile Wardstone'' de Joseph Delaney. Le poti gasi si in limba romana. Sunt 9 volume:Ucenicul Vraciului
Blestemul Vraciului
Secretul Vraciului
Bătălia Vraciului
Greșeala Vraciului
Sacrificiul Vraciului
Coșmarul Vraciului
Destinul Vraciului
Sângele Vraciului, cu incadrare in genul Horror/Fantasy.
Eu le-am ''sorbit'' fila cu fila!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
"Academia Vampirilor" e bunicică. Dacăvrei, poţi încerca "Cântec de gheaţă şi foc" dar nu ştiu dacă ţi-ar plăcea.
Mai poţi citit seria "Jurnalele Vampirilor" sau "Vampiraţii".
Numai bine!(:

| Sadic a răspuns:

Eve de Anna Carey.

| justifyme a răspuns:

Romane politiste : Misterul crimei fara cadavru, Ucigasul ABC, Craciunul lui Poirot...de Agatha Christie