| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte sa citesc? Ceva usor.Si captivant.

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

"Douasprecezece scaune" si "Vitelul de aur", ambele de Ilf si Petrov.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde ce iti place.Cand aveam 10 ani, nu eram deloc cu cititu'
dar am primit o carte Harry Potter, pe vremea aia era foarte tare si m-a captivat direct.Am citit primele 5 volume si vazut toate filmele de doua ori.Asta s-a intamplat acum mult timp.
In acelasi timp am primit o carte acum cativa ani despre taranii romani si agricultura de pe vremuri, nu stiu exact numele cartii si nu m-a interesat deloc. dupa 20 de pagini nu mai rezistam sa citesc.
Ideea e sa te intrebi inainte de a citi o carte, daca te intereseaza subiectul sau nu.
Citeste ce ti-am zis "Puterea prezentului" e o carte care trece direct la subiect si te poate captiva.
Gandeste-te bine ce vrei sa afli, sunt multe carti pe care poti sa le citesti si sa nu ramai cu nimic, sau dimpotriva sa iti schimbe viata.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Recomandarea mea ar fi cele 2 carti: Sega-Namaste: un roman de aventuri in India; Sega- Namaste: un roman de aventuri in Nepal. Eu le-am citit de 3 ori pe fiecare si inca le mai citesc. Chiar nu mai pot citi altceva, ador stilul cum se ironizeaza pe el insusi. Este doar o recomandare, daca nu te-ar interesa, poti alege orice altceva. Sa ai o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca aceasta carte ti se potriveste ca o manusa. Mie imi place ideea cartii si chiar vreau sa o cumpar

https://www.libris.ro/......72700.html