Întrebare recomandată | Vernusio a întrebat:

Ce carte vreti neaparat sa o cititi si de ce? Care a fost cea mai proasta carte citita?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cartea de bucate Sanda Marin e interesantă.

| Adry05 a răspuns:

M-ar interesa sa citesc `povestea servitoarei`. Cea mai proasta carte. Nu cred ca sunt, de obicei cam am grija sa aiba recomandari bune de la persoane care stiu ca apreciaza calitatea inainte sa-mi pierd timpul. Am avut o perioada cand citeam multe carti clichee, scrise de Danielle Steel. Cred ca alea sunt cele mai proaste desi la vremea aia imi placeau.

| AFR81 a răspuns:

Ma chinui de 2 ani sa cumpar cartea "Vietile celor 12 Cezari" scrisa de Suetonius, dar ba nu o gaseam, ba nu aveam bani in momentul in care era in stoc, iar de la biblioteca nu obisnuiesc sa imprumut. N-am apucat sa citesc o carte pe care sa o consider proasta pentru ca daca nu-mi placea ceva, ma opream, indiferent daca apucasem sa citesc 500 de pagini. Lucrarile lui Alex Mihai Stoenescu mi se par plictisitoare, nu prin prisma subiectului ales, ci din cauza talentului literar indoielnic al autorului, si extrem de dificil de lecturat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mein Kampf pentru a înțelege concepția lui Hitler mai bine, să cred în niște litere decât într-o istorie contradictorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MEtro 2033, de plictiseala. Biblia. Nici nu trebuie sa o citesc ca sa stiu ca e praf avand in vedere basmele de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Origin de Dan Brown

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa citesc neaparat Windows 7 Bible deoarece ma ajuta la concursuri. Buba e ca nu o gasesc si tipul nu mai vinde decat PDF (il pot lua si gratuit).

| 393Dan a răspuns:

Nu spun, e cam controversata. Romanul adolescentului miop.

| leapșa a răspuns:

Demonii de Dostoievski- cica e unul (daca nu chiar) dintre cele mai bune romane ale sale inspirat din terorile pe care le-a trait in inchisoare.
Carti proaste? Alea de pe Wattpad.

| Supicadepui a răspuns:

Vreau neaparat sa citesc "Reconstructing Amelia" si "O calatorie in lumea de dincolo si inapoi". Vreau sa citesc aceste carti, deoarece am cautat recenzii si mi-au starnit interesul.
Cea mai proasta carte citita vreodata este "Pivnitele Vaticanului".

Răspuns utilizator avertizat
| Dorian13 a răspuns:

Cele 13 motive-Jay Asher o carte foarte plictisitoare si as vrea sa citesc Crima si Pedeapsa de Feodor Dostoievski.

| bbietwez a răspuns:

Vreau sa citesc WARCROSS deoarece descrierea acesteia m-a facut curioasa, iar "Viitorul nostru" a fost una dintre cartile neapreciate de mine happy