| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti ar ajuta la depresie/anxietate?
Voi ce ati incercat?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Robert l. leahy - Învinge depresia. A apărut în românește, caută pe Google.

| Irinel15123532 a răspuns:

Noul testament.
Bineinteles, intotdeauna recomandam si medicul, si biblia recomanda la fel.
Dar te va ajuta cartea aceasta. Domnul sa te ajute sa scapi de aceasta anxietate.

| Ana1687 a răspuns:

Nici o carte nu ajuta depresia si anxietatea, chiar daca asta iti promite cartea respectiva.
Cititul nu te ajuta, cu cat citesti mai mult cu atat devi mai singuratic, trebuie sa incerci sa comunici cu lumea, sa iesi din casa si sa iti gasesti un hobby.
La inceput va fi mai greu, incepe cu niste plimbari singur pe afara apoi mai schimba 2-3 vorbe cu oamenii, te va ajuta mai mult.

| SaraMinodora a răspuns:

Eu nu am depresie? dar și eu sunt puțin anxioasa.Nu îți trebuie cărți crede ma.Fii pozitivă/pozitiv