| Adelina1905 a întrebat:

Ce carti ati citit si v-au placut?

12 răspunsuri:
| bumtzbumtz a răspuns:

Poveste fara sfarsit de Michel Ende
Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain
Aventurile lui Huckleberry Fin de Mark Twain

| KateMiddleton a răspuns:

Harry Potter, Sherlock Holmes, Amurg, Mandrie si prejudecata.Astea sunt cartile care le-am citit in iunie si in iulie.
Sa-ti scriu toate cartile care le-am citit te vei plictisi sa citesti titluri.
A, da, recomand!

| Neverwas a răspuns:

James Patterson, seria Maximum Ride
Richard Matheson, Sunt O Legenda
J R R Tolkien, Hobbitul
Steven Gould, Jumper
Kevin Brooks, Lucas

| zurick a răspuns:

Invitatie la vals de de Mihail Drumes
Jane Eyre de Ch. Bronte
Bal mascat de Ionel Teodoreanu
Mandrie si Prejudecata de Jane Austen
Maile Sperante de Charles Dickens
si multe altele

| SuneteDeChitara a răspuns:

Cred ca cea mai buna carte pe care am citit-o a fost Jurnalul Raului.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Invitatie la vals de de Mihail Drumes
Craciunul lui Poirot-Agatha Christie
Moarte pe Nil-Agatha Christie
Testamentul incasului-Karl May
Ion-Liviu Rebreanu
Mataniile-Florence L.Barclay(nu este un roman religios, ci este o poveste de dragoste)

| andreea9701 a răspuns:

Titanic vals si panza de paianjen

| Ayiana a răspuns (pentru bumtzbumtz):

Buna,Poveste fara sfarsit de Michel Ende si Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain sunt interesante, sau plictisitoare?

| Ayiana a răspuns (pentru bumtzbumtz):

Tu ce carti ai citit?

| DanG a răspuns:

20000 sub mari de Jules Verne (o carte extraordinara), Castelul din Carpati tot de Jules Verne, Bruta de Guy Des Cars(azi m-am apucat sa citesc asta) Elevul Dima dintr'a saptea de M. Drumes.

| bumtzbumtz a răspuns (pentru Ayiana):

Poveste fara sfarsit mie mi s-a parut mai interesanta, dar si cealalta este ok.big grin
Funda?

| bumtzbumtz a răspuns (pentru Ayiana):

Si mai nou iti recomanda si "Cartea minciunilor" de James Moloney.