| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti aveti de gand sa cititi vara aceasta?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Shakespeare si john keatslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as vrea Mizerabilii, la 1500 de pagini am mai mult timp vara s-o citesc laughing dar mai sunt si multe altele din biblioteca care stau acolo in asteptare, cum ar fi : Jane Eyre, Coliba unchiului Tom, David Copperfield, Amintiri din casa mortilor, Minunata lume noua, Vraciul. Profesorul Wilczur, Un studiu in rosu/ Semnul celor 4 voi ce-mi recomandati?

| CartideCitit a răspuns:

Vara am chef de aventura, asa ca o citesc ceva carti de aventura sa completez colectia de aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura

Lectura placuta!

| almirock a răspuns:

Ceva din Edgar Allen Poe, Casa verde a lui Llosa, Magicianul și 50 shades of Grey happy

| MirelaNicoleta a răspuns:

In fiecare zi citesc dezvoltare personala ssu psihologie

| ionutvas a răspuns:

Cartile de Joc

| Alicia98 a răspuns:

Cine citeste vara? laughing

| DenisaDeniiiTpu a răspuns:

Divergrnt, Insurgent, Sub aceeasi stea, Cautand-o pe Alaska, De 19 ori Katherine, O intamplare ciudata cu un caine la miezul noptii, Rosu ca sangele, Enders, Starters, Jumatatea rea, Regatul umbrelor, Percy Jackson, Hotul de carti, The hunger games, Uratii, Frumosii, Inima de cerneala etc.

| Doricutzu110 a răspuns:

Cred ca o sa incep cu cartile din lista de lecturawinking si apoi niste carti clasice...

| Sorin_Cristea_1971 a răspuns:

Eu merg la un club de lectura si trebuie sa citesc:Coraline, Blestemul Titanilor, Inima de Cerneala, Piramida Rosie, Luminile Nordului.

| MirelaNicoleta a răspuns (pentru Sorin_Cristea_1971):

Exista club de lectura? In Bucuresti?