| kuzican a întrebat:

Ce carti bune (de dragoste) imi recomandati si mie?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Panza de paianjan-Cella Serghi, Poveste tarfelor mele triste-Gabriel Marquez, Dama cu camelii-Alexandre Dumas (fiul), Love story-Erich Segal, Nunta-n cer-Mircea Eliade, Mayitrei-tot Eliade, Suflete tari-Camil Petrescu.pe astea le-am citit eu, de dragoste. Dar, nu te rezuma doar la "de dragoste", incearca-le si pe cele de aventura [Papillon-Henri Charriere], politisete, etc.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
„Pantera hotelurilor de lux".
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am terminat zilele trecute Lorelei de Ionel Teodoreanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thomas Hardy cu tot ce a scris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de Haruki Murakami... mie mi-a placut La sud de graniţă, la vest de soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ACASA si Nisipuri miscatoare de luminita aldea. Le gasesti pe net. Sunt super.

| UnOmacadadcacsac a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Ai cartea "Nisipuri miscatoare "? iti ofer 2-300 lei si pe o copie xerox. te rog, contacteaza-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand seria Twilight happy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Panza de paianjan de Sandra Braun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand ``Magazinul de amintiri`` Jocelyn Raines... te asigur ca nu o sa-ti para rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P. S. I ove you scrisa de Cecelia Ahern parca big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La rascruce de vanturi, Pe aripile vantului, Jane Ayre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Judith Krantz - "Fiica lui Mistral". O carte fantastica, ce a fost ecranizata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cititorul-Schlink, Colectionarul- Fowles, Padurea norvegiana-Murakami, Cel mai iubit dintre pamanteni-Preda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatie la vals- Mihail Drumes, Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes, Dama cu Camelii-Alexandre drumes, Panza de paianjen- Cella Serghi - sunt toate foarte frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte impresionanta dar si vesela este "Imi placi la nebunie" de Federica Bosco. Dar si P. S Te iubesc, de Cecilia Ahern este la fel de captivanta. SPER sa le gasesti si sa-ti placa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes:X:X

| crisS a răspuns:

Vedeta - kate coscarelli superba dragoste + drama
O mireasa intamplator. happy

Depinde ce varsta ai. happy

Invitatie la vals - Mihail Drumes.

| machupicchu a răspuns:

Orice "roman"de Sandra Braun, si am inteles ca sunt f.multe...numai si numai dragoste de genul care ...cred ca ai prefera...
Eu nu le-am citit dar, dupa modul cu discutau la librarie...sunt cele mai bune in domeniu (pentru cine doreste astfel de."romane")

| cîrne a răspuns:

Cea mai captivanta pentru mine a fost " pe aripile vantului"(margaret mitchel), dar iti mai recomand si "la rascruce de vanturi "(emily bronte), "jane eyre" (charlotte bronte)sau "rosu si negru" de stendhal. lectura placuta!

| cîrne a răspuns:

Cea mai captivanta pt mine a fost " pe aripile vantului"(margaret mitchel),dar iti mai recomand si "la rascruce de vanturi "(emily bronte), "jane eyre" (charlotte bronte)sau "rosu si negru" de stendhal.lectura placuta!

| domidoc a răspuns:

Pe aripile vantului...@Legiuitoarea:Vai, asa ceva citesti tu? Shame!

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti de dragoste gasesti aici :-> http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste

| cristina93 a răspuns:

Sandra brown- copilul nascut joi
nora roberts-nascuta in rusine
nora roberts-sacrificiu
judy jill-adevarata bucurie
astea miau placut mie mult, mai sunt si altele

| Anto97 a răspuns:

Doctorul Misterios de Alexandre Dumas
Golful Francezului de Daphne du Maurier
si exista o gramadaaaaaaaaa super frumoasewinking

| kuzican explică:

Machupicchu."dragoste de genu..."? vreau carti de dragoste gen Nunta in cer de eliade. nu cartii erotice big grin cred ca am in biblioteca o carte si de sandra braun. o sa vad despre ce e vorba.
Legiuitoare si bizzare va multumesc pentru recomandari.

| kuzican explică:

Va multumesc

| wish221 a răspuns:

Laleaua neagra-Alexandre Dumas! chiar merita...

| andrreea a răspuns:

Ai putea citi twilight(amurg)... e foarte faina cartea:X

| onubufonu a răspuns:

Mai poți încerca și,, Adam și Eva" de Liviu Rebreanu