| サクラ a întrebat:

Ce carti de dragoste imi recomandati? Ceva in genul lui M. Drumes, daca se poate.

Răspuns Câştigător
| IngerAlb a răspuns:

Buna.Cele de Mihail Drumes sunt foarte faine..Desi cred ca ai citit Invitatie la vals sau Scrisoare de dragoste.Altceva ti-as mai recomanda:
Mircea Eliade - Maitrey
Maitrey Devi - Dragostea nu moare
Cella Serghi - Panza de paianjen
Nicholas Sparks - O plimbare de neuitat
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Marin Preda - Delirul
Lev Tolstoi - Anna Karenina
Mircea Eliade - Nunta in cer
Camil Petrescu - Patul lui Procust
Ion Minulescu - Corigent la limba romana
Simone Elkeles - Chimie Perfecta
Sper ca te-am putut ajuta.Majoritatea le-am citit si eu si mi-au placut foarte mult.

7 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

La rascruce de vanturi-Emily Bronte(Nu e in genul lui Drumes, dar e geniala.)

| BrokenArrow a răspuns:

Sunt sigură că ai citit "Invitaţie la vals."
Nu e cine ştie ce. Parcă e un fic scris de o fată care a citit cam...5-10 cărţi şi apoi s-a pus pe scris.
Dacă vrei ceva de calitate, incearcă Jane Austen.

| AndaDaniela a răspuns:

Incearca "Amantii"...

| marykaterineganea a răspuns:

"Panza de paianjen" de Cella Serghi

| tudor17alma a răspuns:

Ionel Teodoreanu - Lorelei
rusoaica de gib mihaescu

| AmA7780 a răspuns:

Incearca,,Invitatie la vals'',, Scrisoare de dragoste'',, Elevul Dima dintr-a saptea'' sau,, Cazul Magherul'' toate acestea scrise cu placere de Mihail Drumes. Sper ca te-am ajutat.

| Christinax3 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a VIIa și Cazul Magheru presupun că le-ai citit.
Mirona - sau Cartea Mironei de Cella Serghi.
Atingerea magică e, de asemenea, o carte foarte interesantă, dar nu mai știu autorul.