| JoanJett a întrebat:

Ce carti de groaza stiti? Ceva FOARTE infricosator. In afara de cele scrise de Stephen King si John Saul.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă vrei cărți horror, citește-l pe Dean Koontz, începând cu "Șoapte", apoi "În numele Domnului" etc. Doar că romanele lui sunt foarte voluminoase (ca număr de pagini), însă la cât de captivante și înfricoșătoare sunt, îți vei dori să nu se sfârșească big grin!

| Ho1 a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, o să ai coşmaruri după ce le citeşti, Stephen King-Oraşul BântuIT, preferata mea, Shining, Apocalipsul, Misery, Carrie, Dolores Clairborne, Jocul lui Gerald, O mână de oase, Capcană pentru vise, Lucruri preţioase, Zona moartă, Culoarul morţii, Salem´s Lot, poate că nu toate sunt horror în adevăratul sens al cuvântului însă mie îmi place Stephen King sub orice formă. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor, o găseşti şi pe net.Alţi autori-Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Sălaşul răului, Beţia sângelui, Miezul nopţii, John Saul-Umbra, Creatura, Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric, Chelsea Quinn Yarbro-Hotel Transilvania, Palatul, Nopţile bestiei, Anne Rice-Interviu cu un vampir, Vampirul Lestat, Vampirul Armand, Vampirul Vittorio, Regina damnaţilor, Diavolul Memnoch, Povestea hoţului de trupuri, Bram Stoker-Dracula, Sălaşul viermelui alb, Rubinul cu 7 stele, Doamna în giulgiu