| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti de Louise Hay ati citit si v-a ajutat? Va plac genul acesta de carti?

1 răspuns:
| Paula2018 a răspuns:

Buna. Eu am citit doar "Poti sa-ti vindeci viata".
Ce am invatat : ce rol important ocupa mintea noastra asupra corpului, cat de puternice sunt gandurile noastre si cat este de bine sa ai o gandire optimista si pozitiva. E drept ca nu prea ma incadram in grupul optimistilor, de aia am inceput cu "Secretul" si am tot cautat carti care sa ma ajute sa imi pun alfel lucrurile in ordine si sa privesc altfel viata, pot spune ca aceasta carte m-a ajutat. Ce mi-a mai placut mult: "intelegerea" etapelor procesului de vindecare, faptul ca fiecare capitol incepe cu o afirmatie si se termina cu un "tratament" si exercitile pentru o stare de bine care ajuta la o sanatate fizica si mai ales emotionala (pe care nu cred ca o are multa lume) si la care cred ca vrem sa ajungem cu totii.