| alinac4 a întrebat:

Ce cărți de psihologie recomandați pentru începători?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Psihologia de clasa a 10 a.

| Yurisa a răspuns:

Manualul de clasa a 10-a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat is pentru incepatori dar mie mi-au placut foarte mult

Plecarea de acasa - David Celani
Dragoste sau dependenta - Brenda Schaeffer
Labirintul codependentei drumul spre relatii interumane sanatoase – Dr Robert Hemfelt
Cum sa daruiesti iertarea. Pasii catre dizolvarea furiei si recapatarea sperantei - Robert D. Enright
Asculta-ma ca sa te ascult. Capacitatea de ascultare poate imbunatati relatiile noastre - Michael P. Nichols

si astea nu le-am citit inca dar mi s-au parut interesante. Unele le am in biblioteca altele urmeaza sa fie cumparate

Emotii date pe fata – Paul Ekman
Granite in relatii - Henry Cloud
Urasc conflictele! Sapte pasi de urmat pentru a rezolva orice diferenta din viata dumneavoastra
Cum să ne exprimăm emoţiile şi sentimentele - Christophe André
Agresivitatea pasiva. Cum sa o recunosti si controlezi la tine si la ceilalti - Tim Murphy
Comunicarea eficienta. Cum sa le vorbesti oamenilor - Christopher Turk
Libertatea emotionala. Cum sa te eliberezi de emotiile negative si sa-ti transformi viata