| AvalohAlyn a întrebat:

Ce cărți de self help recomandați si de ce?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Studiul China a aratat de fapt ca cei care mancau moderat carne erau mai sanatosi si decat cei care mancau prea multa carne si decat cei care mancau prea putina carne.

Asta vorbind pur si simplu despre datele statistice, nu despre fabulatii tesute in jurul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand The power of self-discipline, de Brian Tracy.
Pentru ca te ajuta sa iti vezi punctele negative, si sa le schimbi.
Daca vrei sa o citesti, in engleza, pe Anybooks. E o aplicatie cu multe carti in limba engleza, pe care le poti citi si offline daca le-ai adaugat la bookshelf.
E pe magazin play. Recomand.

| Ralena a răspuns:

Studiul China. Self help pe sanatate. Eu sunt ok, tu esti ok. Self help pe analzia tranzactiilor din viata individului. Curajul de a fi vulnerabil. Self help pe capacitatea de a spune nu si a nu avea asteptari. Depinde ce self help.

| fanernest123 a răspuns:

Nu e chiar self help dar ajuta: 12 Reguli pentru Viata, Jordan Peterson