| iwanttodestroytheworld a întrebat:

Ce carti emotionante, cu final tragic si personaje originale stiti? Sau sa aiba macar una din caracteristicile mentionate. Funda. happy

Răspuns Câştigător
| salviaplath a răspuns:

Maximum Ride e o serie cu personaje foarte interesante, cu toate ca nu e extrem de tragica(are momente intense si triste, dar e destul de echilibrata). O carte tragica ar fi Hotul de Carti, dar este destul de lunga. Daca vrei clasice, citeste lucrarile lui Shakespare(tragedie, personaje), ale lui Steinbeck sau Nabokov. Intotdeauna poti citi Jurnalul lui Anne Frank.

4 răspunsuri:
| Asgard a răspuns:

Destul de captivanta si cu final tragic ar fi "Femeia in negru" de Susan Hill. happy

| Hieer a răspuns:

Invitația la vals sau Elevul Dima dintr-a 7-a

| rebbe a răspuns:

Pe aripile vantului, Winnetou sau Anna Karenina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitaţia la vals este o carte foarte frumoasă happy