| Amali23a a întrebat:

Ce carti imi puteti recomanda pentru a ma ajuta la evaluarea de a 8-a, ceva nu foarte lung ca nu prea am timp dar mai multe povesti si carti.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Gramatica practica a limbii romane.

| mihaela000ela a răspuns:

Daca nu ai timp acum ..reorienteaza-te catre alta sesiune..la clasa a VIII a. oricum, nu o sa mai gasesti! pune mana pe carte,, puisor,, ca nu aici gasesti rezolvarea!

| Amali23a explică (pentru mihaela000ela):

Ceream carti care sa ma ajute la evaloare, mai nou nu stiu daca stii dar la evaloarea nationala se cere la un exercitiu sa faci asemanara intre fragmentul sau textul dat cu o alta poveste citita si eu am cerut sa mi se recomande niste carti, daca nu vrei sa imi oferi un raspuns calumea te rog sa nu mai raspunzi deloc "puisorule"))

| Denisa730 a răspuns:

Găsești la editura Corint, mai exact în colecția LedaEdge cărți foarte faine Recomand cu drag sa citești carti, o sa te ajute mult la evaluare, chiar dacă nu mai este mult timp Pe mine sincer, m-a ajutat mult cititul, altfel nu as fi luat nota pe care am luat-o la romana Succeslaughing