| sara6 a întrebat:

Ce carti imi recomadati sa citesc? am 11 ani. funda

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Citeste,,Harry Potter",,, Insemnarile unei Pustoaice" (sau,, jurnalul unui pusti" dar mie sincer mi-au placut cartile,, Insemanarile unei pustoaice " ambele volume),,, Singur pe lume", Mihail Sadoveanu-Hanul Ancutei ( o carte ce cuprinde 9 povestiri dintre care incearca sa citesti pentru inceput,, Iapa lui Voda " ca e mai amuzanta),,, Amintiri din copilarie" (dar cred ca deja ai citit din ea) si,, Ciresarii". Spor la citit!

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Decat sa te chinui pe o carte de 500 de pagini. mai ales sa ti storci creierul cu imaginatia, mai bine apucate sa citesti o manga.

http://miauti.blogspot.com/ aici gasesti recomandari

-iti sugerez ''Assassin Story'' e o manga istorica care a supravietuit timp de 2000 de ani si se bazeaza pe evenimente care au avut loc in China in timpul secolului III i. Hr. intre 475-221.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Legendele Olimpului
Neghinita
Aventurile lui Tom Sawyer

| ItachiUchiha a răspuns:

Buna! Pai încearcă sa citesti Harry Potter e super cartea.

| DolceKiss a răspuns:

Buna! Pai nu știu daca este chiar de vârsta ta dar încearcă sa citesti Harry Potter de J.K.Rowling.Crede-mă este o carte geniala după parerea mea nu o sa te mai opresti din citit. Mai poți citi si Cei trei muschetari, După 20ani de Alexandre Dumas, Singur pe lume de Hector Malot.Si din nou Harry Potter! Superba carte!

| FuwaFuwa a răspuns:

David copperfield de Charles Dickens, e o carte frumoasa plina de suspans.
Sau Ciresari.
Amintiri din copilarie de Ion Creanga e o poveste frumoasa si plina de peripetii.

| carmen99 a răspuns:

Jurnalul unui pusti (vol. 1, 2, 3, 4). Cred ca ai auzit de catea asta.Nu te speria ca e lunga, ca nu e. Juma de pagina e numai dese + scris mare eu am terinat intr-o ora o carte. Si daca vrei Insemnarile unei pustoaice. Este tot asa.

| carmen99 a răspuns:

Ciresarii.

| Larysu a răspuns:

Harry Potter

| UliseOdiseu a răspuns:

Harry Potter

| MyhayJeff a răspuns:

Pai ai putea sa citesti amintiri din copilarie big grin
si multe povesti big grin

| FanHarryPotter1110 a răspuns:

Citeste harry potter, misterul ceasului din perete, cred ca ti-ar placea insemnarile unei pustoaice daca vrei vorbim despre carti in privat