| XDead a întrebat:

Ce carti imi recomandati? Ceva literatura contemporana. romane politiste. poate si ceva fictiune. Astept sugetii.

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Contemporan.
Îţi dau o carte SF, nu ştiu cât îndrăgeşti acest gen, însă e o carte contemporană.
E o triologie, a apărut doar primul volulm, dar eu am rămas plăcut uimită.
Spulberă-mă de Tahereh Mafi

| XDead explică (pentru FadetoBlack):

Am sa incerc, merci de sugestie. Orice e nou, e bine venit.

9 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Seria "Cantec de Gheata si Foc".

Primele cinci carti aparute le gasesti online, pe scribd.

Spor la citit!

| XDead explică (pentru Pricked):

Interesant. Multumesc

| WhiteLife a răspuns:

Eu politiste am citit de Agatha Christie si Rodica Ojog Brasoveanu, care sunt superbe. Dar nu stiu cat sunt de contemporane...

| Madrill a răspuns:

Salvamarul de James Patterson & Andrew Gross

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

"Florin scrie un roman"

| SnowWhite a răspuns:

De Agatha Christie citeste neaparat ''Zece negri mititei''. Poti sa mai citesti''Elevul Dima dintr-a saptea'' de Mihail Drumes.

| XDead explică (pentru SnowWhite):

Zece negrii mititei am citit. de fapt cred ca am citit tot ce tine de Agatha Christie. Cea de-a doua o s-o incerc.

| silvyaalynutza a răspuns:

Eu sincer, acum citesc o carte numita " Jocul minciunii" de Sara Shepard si mi se pare foarte faina.Are 33 de capitole si include, in caz ca iti plac, o poveste despre o fata care incearca sa vada ce s-a intamplat cu sora ei geamana de mult pierduta si de ce a murit si cine a strangulat-o. Daca te-am ajutat spor la citit!