| Joker3134 a întrebat:

Ce cărți îmi recomandați despre răbdare? As vrea sa am mai multa

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu iti recomand meditatia, muzica de relaxare nu carti

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să rabzi, ce? De exemplu să nu mănânci nimic o zi întreagă până a doua zi. Asta este o carte despre tine. Te învață să ai răbdare mai multă.

| Dismally a răspuns:

Cartile scrise de Balzac laughing Iti trebuie multa rabdare sa le citesti big grin

| Bluestar15 a răspuns:

Rugaciunea ajuta mult, la fel si activitatile mai lungi (de ex. sa vezi un documentar de doua ore, sa citesti o ora fara intrerupere etc.) si cele relaxante (pescuit etc.). Evita excesul de zahar, de bauturi acidulate, alcool, fumatul si desigur substantele interzise, toate astea distrug rabdarea.Cauta sa nu treci de la o activitate la alta imediat, ci sa iti inveti creierul sa mentina atentia pe un anumit subiect sau o anumita activitate o perioada mai mare de timp (usor-usor se construieste rabdarea in felul asta).De asemenea, statul prea mult pe telefon, tableta etc. si jocurile pe pc in exces distrug rabdarea (a se folosi cu moderatie). Daca pui toate astea in aplicare, te vor ajuta mai mult decat orice lectura despre rabdare.Succes!