| Madayna a întrebat:

Ce carti imi recomandati? In general sa fie de dragoste sau de comedie

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna!
"Mandrie si prejudecata", Ratiune si simtire"-Jane Austen
"Necunoscuta de la Wildfell Hall"-Anne Bronte
"Rebecca"-Daphne du Maurier
"Armance"-Stendhal
"Maitreyi"-Mircea Eliade
"Invitatie la vals'',''Scrisoare de dragoste", ''Elevul Dima dintr-a saptea"-Mihail Drumes
"Panza de paianjen"-Cella Serghi
"Lorelei"-Ionel teodoreanu
Lectura placuta!

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mătăniile de Florence L. Barclay

| oprescudorin11 a răspuns:

Decat sa citesti carti pe aceste teme, mai bine pune in practica. Cred ca te vei distra mai bine. Ca model as alege pe Stan si Bran.Au un film in care Bran se indragostise de o barmanita, dar aia era in vorba cu un militar idiot. Bran hotaraste, deci sa se sinucida. Cum era prieten cu Stan, il roaga sa se sinucida impreuna.Stan accepta, se duc pe malul Senei (erau in Paris).Isi leaga cate o piatra de gat, apoi cand sa se arunce Stan plange!
Si-l intreaba pe Bran:'Eu de ce sa ma sinucid, ca eu nu sunt indragostit!?'

| cateluuus a răspuns:

La rascruce de vanturi Emily Bronte

| Dilaa98 a răspuns:

De veghe în lanul de secară de J.D.Salinger big grin, îţi va plăcea, garantez :*.

| LizGreen a răspuns:

Bună! "Fiul Risipitor" de Radu Tudoran. Am plâns la sfârșit.

| Nicoleta_Scutelniciuc_1996 a răspuns:

Jene Eyre de Charlote Brontte, Tema pentru acasa de Nicolae Dabija,