| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati in perioada aceasta de iarna, de Craciun?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Elevul dima dintr-a 7-a
Invitatie la vals
Pe aripile vantului
la rascruce de vanturi
MAndrie si prejudecata

| baru a răspuns:

Carti de bucate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Charles Dickens - Colind de Craciun.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni

| BeSmart17 a răspuns:

Daca esti in gimnaziu iti recomand o carte citita de mine: Craciunozaurul. Este vorba de un baiat in scaun cu rotile care isi doreste de craciun un dinozaur(el iubind dinozaurii). Mi-a placut aceasta carte deoarece are multe ilustratii! Sper ca te-am ajutat!

| emayperritos a răspuns:

Poti sa citesti Crăciunul lui Mog Spărgătorul de nuci și regele șoarecilor Cum a furat Grinch Crăciunul Expresul polar

| Ivanescu_Valentin_2000 a răspuns:

O Săptămână În Decembrie de
Sebastian Faulks