| Aimee33 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? (nu vreau sa fie plictisitoare)Tin sa mentionez ca am 12 ani.Am citit toate cartile de la Roald Dahl, si mi-au placut; am mai citit Harry Potter...

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Daca ti-a placut Harry Potter, sigur o sa iti placa si aceste carti:
Fetita celei de-a sasea luni-de Moony Witcher
Nina si misterul notei a opta-de Moony Witcher
Nina si blestemul sarpelui cu pene-Moony Witcher
Nina si ochiul secret al Atlantidei-Moony Witcher
Personajul prinipal al acestor carti este Nina, o fetita de 10 ani, considerata versiunea feminina a lui Harry Potter
Eu am citit aceste carti cand am fost de varsta ta si mi-au placut atat de mult incat am citit unele pasaje din ele de mai multe ori happy

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna,Renata! Iti recomand sa citesti "Singur pe lume''-Hector Malot, "Toate panzele sus!'-Radu Tudoran, "Winnetou''-Karl May sau "Ciresarii"-Constantin Chirita. Spor la citit si o seara faina iti doresc!

| Sandu3 a răspuns:

Poti citi romanele lui Jules Verne.Pentru varsta ta, e perfect.Eu tot pe la vreo 12-13 ani am citit cateva din ele si chiar sunt interesante.Iti pot da si cateva titluri:20000 de leghe sub mari, Ocolul Pamantului in 80 de zile, Insula misterioasa, Copiii capitanului Grant, Cinci saptamani in balon.O sa-ti placa.

| b0denN a răspuns:

Eu iti recomand Oscar si Tanti Roz de Eric Emmanuel Schmitt si Harun si Marea de Povesti de Salaman Rushdi!

| CaMMi a răspuns:

Pai,depinde ce gen iti place.

| Aimee33 explică (pentru CaMMi):

Am scris mai sus ce carti am citit si mi-au placut.In acel gen.

| CaMMi a răspuns:

Daca nu ai citit Aventurile lui Huck Finn sau Tom Sawyer... Sunt frumoase, mie mi-au placut.