| Cosmi0140 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc vara asta? am terminat cu examenele (deci am 15 ani...fac 16) si vreau sa citesc o carte. nu stiu ce as putea sa citesc si vreau ceva legat de adolescenti, de dragoste, iubiti, petreceri. ceva care sa semene cu ce facem noi in viata de zi cu zi. vreau cat mai multe propuneri si un mic rezumat daca puteti. gen : e vorba despre o tipa care se indragosteste si toata carea alearga dupa baiat. o descriere scurta cat sa imi deau seama. Sunt fata. hai cu propunerile. puup

11 răspunsuri:
| malyna27 a răspuns:

Ai citit maitrey? happy E o carte exact cum vrei tu

| MrsVamp a răspuns:

Fifty Shades of Grey rolling on the floor

| Cosmi0140 explică (pentru malyna27):

E o carte mai veche?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmi0140):

Depinde ce crezi despre Eliade.

| lovecats123 a răspuns:

Nunta in cer, Rosu si Negru sau Sub aceiasi stea

| Lorelay1212 a răspuns:

Toate cărțile lui John Green( căutând-o pe alaska, orașe de hatie, sub aceași stea, de 19 ori katerine) sunt cu adolescenți și pentru adolescenți :3 chiar merită să le citesti, în plus,, iubitul virtual" e o carte bună și costa până în 10 lei, și,, nu plânge sub clar de lună" îți va plăcea
,, chimie perfectă" toate cele 3 volume, iar lista poate continuă,, vrăjitor și vrăjitoare" care nu te lăsa să te plictisești,,, ingredientele iubirii" daca vrei mai multe lasa-mi mesaj :* Lectură plăcută happy

| Hazz a răspuns:

Daca vrei ceva mai vechi, ti-as recomanda sa citesti:
1. Mandrie si Prejudecata
2. Pe Aripile Vantului
3. La Rascruce De Vanturi
Sunt carti geniale. happy Am citit fiecare carte de zeci de ori.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Cărțile de John Green, toate au ca idee relația dintre o fată și un băiat care trec prin diferite probleme ale vârstei.
If I Stay, despre o fată care, după un accident de mașină, încearcă să-și recupereze memoria, și e nevoită să renunțe la băiatul cu care era, pentru că el pleacă în altă țară, iar amintirile o fac să se simtă aiurea.
Seria Percy Jackson și Olimpienii de Rick Riordan, aduce miturile Greciei Antice în zilele noastre, și cuplul principal și developează relația într-un mod frumos, adică se cunosc la 12 ani și apoi la 16 ani ajung împreună după ce salvează lumea.

| Alexandrinna a răspuns:

Ti-as recomanda sa citesti ''Jane Eyre'' de Charlotte Bronte, este o carte care mie mi-a placut foarte mult, si este exact cum ai cerut tu.winking Lectura placuta ))))

| Iama a răspuns:

Incearca: "Intimidare"-Penelope Douglas, "Si daca e adevarat..."-Marc Levy, "E usor sa te iubesc", "Te astept", "Te doresc", "Lolita", "Infernul lui Gabriel"(toata seria). Sper sa iti placa..scuze ca nu imi amintesc autorii la toate happy