| Andreea213 a întrebat:

Ce carti interesante ar putea citi un copil de 10-11 ani? Stiu ca depinde de gusturile fiecaruia asa ca m.am gandit sa va scriu ce carti mi.au placut: Aventurile lui Buratino (Cheita de aur), Gradina tainuita, Aventurile lui Tom Sawyer si Heidi, fetita muntilor. Imi plac cartile cu mult dialog si in care actiunea incepe de la inceputul cartii, deci, ce mi.ati recomanda?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Calatoriile lui Guliver
Matilda- Ronald Dahl
Charlie si fabrica de ciocolata - Ronald Dahl
Capitan la 15 ani
Micul print
Print si cersetor
Aventurile lui Nils Halgerson
Pinocchio (romanul)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea scrisa de Marian Godina, În misiune cu Marian: Eu nu-s pitic, am ghiozdanul mare! o recomand. Iar pentru cei adulti bineinteles Flash-uri din sens opus happy

| LupinRemusSnape a răspuns:

Seria Harry Potter in primul rand.
Seria Narnia.
Alice in tara minunilor.

| Stroeioana100 a răspuns:

,,Harry Potter si piatra filosofala" e o carte super intetesanta mie mi-a placut mult (sper ca te.am ajutat)

| AllyAll23 a răspuns:

Îți recomand Popa Tanda, Moara cu noroc..Sunt foarte bune, chiar acum citeam moara cu noroc. big grin

| Balan_Sebi_1998 a răspuns:

Daddy 'pe wattpad
sau after tot pe wattpad