| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti interesante imi recomandati? big grin
Am citit seria Twilight deja...si mi s-au parut cam plictisitoare cartile.

Răspuns Câştigător
| ForgottenNobody a răspuns:

Eu una iti recomand carti de Michel Zevaco. Seria Pardaillan e cea mai tare. Sunt multe personaje si de asemenea descrie si Noaptea sfantului Bartolomeu.
Daca doresti ceva SF atunci Casa Noptii e destul de bunathinking

P. S. mie mi-a placut seria Twilighthappy

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.cs-gothic.ro/forum/

| Ana-Maria94 a răspuns:

Jurnalele Vampiriloe, din Colectia Casa Noptii, Semnul, Tradarea, si Aleasa, Academia vampirilor, La rascruce de vanturi, Cosmar de inchiriat.

| IrinaAndreea a răspuns:

Fetis - Tara Moss
11 minute - Paulo Coelho

| M.madallina a răspuns:

Mie nu mi s-au parut deloc plictisitoare...

| Tera a răspuns:

Daca vrei tot ceva SF precum Twilight incearca :
-Holly Black:Jerfa, Curajul, Tinutul Fierului
-P. C. Cast, Kristin Cast:Semnul, Tradarea, Aleasa
-Christopher Paolini:Erogon(3 vol)
-Erik l'homme:Cartea Stelelor(3 vol)
-E. Rose Sabin-Puteri periculoase/Academia de vrajitorie

Sau daca vrei de aventuri :
-Anthony Horowitz:Seria Alex Rider(5 vol)
-Tess Gerritsen-Ucenicul

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Poi mie mi-au placut Cronicle din Narnia sau Marry Poppins.Depinde de gusturi. Funda?

| LidiaD a răspuns:

Pai...
''Fata Fantoma'' de Sophie Kinsella(merita citita)
''Jurnalele Vampirilor''(Vol 1-Trezirea; Vol 2-Lupta; Vol 3-Furia; Vol4-Reuniunea)
''Goosip Girl''
''Cutia cu Fantome''

| lostgirl a răspuns:

Iti recomand Pe aripile vantului de Margaret Mitchell, sau Interviu cu un vampir de Anna RIce sau Ramses cel blestemat scris de Anna Rice.

| s0os0o a răspuns:

Toate cartile de la goosebumps si "rapita la 12 ani" fundita?