| AdiDesktop a întrebat:

Ce carti mai cititi? Ce carte cititi acum?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Henry Charriere - Papillion. De fapt, recitesc, după mulți ani.

| Nirvanaaa a răspuns:

In general citesc cărți SF - ultima citită a fost " Străin intr-o lume straina" - Robert Heinlein.

În prezent nu prea mai apuc sa citesc deci mă delectez cu o carte numita Anatomia capului și a gâtului laughing, dar nu pot spune ca practic cititul ăsta de acum ca hobby.

| Eireann a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Tin minte cat m-am delectat si eu cu Embriologia, credeam ca nu o sa se termine niciodata...

| Eireann a răspuns:

Prodigal Summer de Barbara Kingsolver

| 1997onur a răspuns:

Death Note -_-

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Acum două zile am terminat "20.000 de leghe sub mări". Urmează să încep "Un yankeu la curtea regelui Arthur".

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Tocmai am terminat "Totul e bine cand se termina bine" de Shakespeare si mai am vreo 90 de pagini din primul volum "Prin foc si gheata" de Henryk Sienkiewicz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuna lui Michelangelo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preludiul fundatiei

| Crescent a răspuns:

Ceva in apa

| mystery1girls a răspuns:

Dacă întrebi pentru recomandări, găsești pe aici câte ceva: https://secreteleivonei.wordpress.com
Eu de aici mă „inspir" ce să mai citesc

| andreea2346 a răspuns:

Ca si cum nu s-ar fi intamplat de Alina Nelega(e o Carte despre comunismul in Romania)

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Trilogia Făpturile Văzduhului.

| 44mon a răspuns:

Metamorfozele Sufletului, Puterea Prezentului, Conversații cu Dumnezeu.

| arabella984 a răspuns:

Și soarele e o stea-Nicola Yoon