| AndaAlexandra a întrebat:

Ce carti mai cititi? Vreau idei happy

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Jar de Liviu Rebreanu

| AvalohAlyn a răspuns:

Fluturi-Irina Binder
Alchimistul-Paulo Coelho
seria SECRETUL -Rhonda Byrne
John Green-sub aceeasi stea
Barbara Harrsison-spitalul municipal

| Adry05 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

De ce pui o carte ca Alchimistul in aceeasi recomandare cu unele ca fluturi si sub aceeasi stea... straight face

| AFR81 a răspuns:

"Romania 1866-1947" de Keith Hitchins si "O istorie a Europei" de Norman Davies in prezent.

| syd2 a răspuns:

Procesul de Franz Kafka

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa citesc ''O calatorie in lumea de dincolo si inapoi", de Sylvia Browne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Foamea"de Knut Hamsun.

| Kiwibibilă a răspuns:

Portretul lui Dorian Grey
Crima si pedeapsa

| Veltorb a răspuns:

Iati wattpad și găsești cărți acolo de te saturi

| anonyymuusss a răspuns:

Căutând-o pe Alaska
Iar acum încep hoțul de cărțiwinking

| Marycel a răspuns:

Bilblia, citeşte biblia cea m-ai bună carte din lume, te asigur eu.

| Raduku14 a răspuns:

Tata bogat, tata sarac! Merita!

| JDBere a răspuns:

Pe mine ma pasioneaza Toni Morrison, Charles Bukowski si am inceput o lectura de Haruki Murakami, la recomandarea unui prieten. Dandu-ti cateva titluri de carti, la Morrison am inceput cu "Jazz", "Cantecul lui Solomon" si "Ajuta-l, Doamne, pe copil". Sunt si pasionata de viata negrilor privita prin ochii victimelor cazute sclaviei, deci daca esti si tu, recomand. Daca vrei o lectura usoara, incearca Bukowski "Sunca pe paine", "Femei", "Posta". Iar de la Murakami am inceput "In cautarea oii fantastice" si am ramas placut impresionata de lejeritatea si tenacitatea scriitorului.

| CristinaIordache a răspuns:

Cosmos, de Carl Sagan. Recomand happy