| valentin2002 a întrebat:

Ce cărți mi-ați recomanda sa citesc? Până acum am citit tot în legătură cu lumea "SHADOWHUNTERS", Game of Thrones, Percy Jackson si Olimpienii, Harry Potter, Stăpânul inelelor și Hobbitul... As vrea sa incerc Jocurile foamei și Dune? Ce părere aveți? ( Apropo, acum mă apuc și de Witcher )

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, cel mai probabil ți-ar plăcea jocurile foamei. poate îți place și seria divergent.
Încearcă și cărțile lui Jules Verne sau Winnetou de Karl May parcă. Sunt vechi dar faine și de acțiune și aventură cum îți plac ție.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Numele vântului de Rothfuss.
Magicienii de Grosmann.
Zei americani de Gaiman.
Aristotel și dante descoperă secretele universului.
O întâmplare ciudată cu un câine la miezul nopții.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Vezi daca iti place ceva de aici: Angelologia -Danielle Trussoni, Biblia pierduta -Igor Berg, seria Cartea pierduta a vrajitoarelor -Deborah Harkness, seria Delirium -Lauren Oliver, seria Odiseea Spatiala -Arthur C. Clarke.

| mastadont a răspuns:

Citește-l pe Brandon Sanderson. Mai ales seria mistborn, născut din ceață, sau calea regilor.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Eu am citit seria Divergent, am citi 2 carti in 2 zile... erau foarte bune cartile..., Filmele Hunger games sunt preferatele mele, deci as spune ca si cartile sunt bune. Cartea mea preferata este Jay Asher-Cele 13 motive, eu am citit-o de 2 ori, o ador

| valentin2002 explică:

Vă mulțumesc pentru sugestii! happy