| Jus7t a întrebat:

Ce cărți mișto ați citit în 2020? Sau puteți spune doar una care v-a plăcut în mod deosebit.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Cele care mi-au placut mai mult sunt:
,, Pacienta tacuta" - Alex Michaelides
,, Tatuatorul de la Auschwitz" - Heather Morris
,, Arsa de vie" - Suad (m-a impresionat foarte mult povestea ei)
,, 101 aparari. Cum se autoprotejeaza mintea" - Jerome S. Blackman

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Magia realități

| Adry05 a răspuns:

Fărâme de viață, greșeala abatelui mouret și un veac de singurătate
astea pe 2020 care mi-au plăcut mai mult, dacă vrei recomandare generală te aștept cu o completare de stil/gen și cu drag îți recomand

| mihai69 a răspuns:

Am citit cam multe. Kim Stanley Robinson: seria Science in the Capital:
- Forty Signs of Rain (2004)
- Fifty Degrees Below (2005)
- Sixty Days and Counting (2007)
... și alte romane SF, dar și ceva romance.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Planeta arhontilor" - Cristian Terran

| Frank51 a răspuns:

Am citit biblia, cand am ajuns la Numeri si scria de atatia urmasi, m-am lasat. 10/10 wouldn't recommend.

| AvalohAlyn a răspuns:

Viața după viața de Dr. Raymond Moody
Foarte interesanta.

| Lukasssz a răspuns:

Nici macar una happy

| DonEduardo a răspuns:

"Pisicile razboinice" de Erin HUnter.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

As citi decat cartile care sunt 100% reale.Eu cred ca unele carti sunt facute doar ca sa le cumperi.Parerea mea personala, o carte nu te poate schimba, ci experientele tale de viata.Depinde ce citesti, eu de obicei citesc carti de anatomie, biologie, geografie.Tot ce tine de realitate.

| mihai69 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

„As citi decat cartile..."
===
rolling on the floor
Aferim!

| Alle236 a răspuns:

Baiatul cu pijamale in dungi

| SetYourselfFree a răspuns:

Filocalia 12 volume

| Cosimo11 a răspuns:

Toate cartile lui Sven Hassel..Sunt povesti din al 2 razboi mondial.Cu umor si inteligenta..Recomand 100%.

| Hsheheyehve a răspuns:

Dani Mocanu
Dar is carti audio

| ImAVillain a răspuns:

Dorința - Amanda Quick

| HellloKitttyy a răspuns:

Sora mea s-a blocat in masina de spalat.
-Uknown.