| qq30xx a întrebat:

Ce cărți recomandați pentru creșterea încrederii de sine?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mantra.
Curaj și încredere în mine.
De 25 de ori, dimineața la prânz și seara.
Atenționare.
Când urci pe Everest și scormonești cu pioletul prin zăpadă, dai de cadavrele unor oameni care au fost plini de încredere în ei, Și gândeau pozitiv. Și citiseră tot felul de cărți, cumplit meșteșug de tâmpenie, vorba lui Ion Creangă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar daca nu urci niciodata pe Everest, nu esti tot un fel de cadavru? Metaforic.
Marcus Aurelius spunea ca nu de moarte trebuie sa ne fie frica, ci de a nu incepe sa trăim niciodata.
Mai bine o zi vultur decat o viață cioară, altă vorba.

Comentariul tău instiga, pare-mi-se, la a te complace si a nu incerca niciodata sa faci ceva maret, ceea ce e inseamna o gandire stupida ce nu te va duce nicaieri.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei dacă așa te-a instigat pe dta, așa l-am pus eu acolo ca să instig.
Am fost și eu alpinist, printre altele, Așa că ți se pare.

| Holiday a răspuns:

A, K, Q, J, 10, toate de aceeasi culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Can't hurt me, David goggins
Meditations Marcus Aurelius
50 law Robert green cu 50 cent
Self reliance Ralph Waldo Emerson