| Ionica1r a întrebat:

Ce cărți să mai citesc? Am 11ani și citesc mult! Citesc o carte pe zi! Nu exagerez! Am citit cam tot ce e cunoscut,deci vreau o carte captivanta, dar nu foarte cunoscuta! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Extraterestru2 a răspuns:

Chiar daca ai dat prea putine detalii in legatura cu genul de carti pe care le placi, aici sunt cateva carti care mie mi-au placut foarte mult: "Singur pe lume" - Hector Malot. "Daca as ramane" si continuarea "Daca te-as gasi" scrise de Gayle Forman, sau daca tot iti place sa citesti te pot ajuta la evaluarea nationala si BAC: "Baltagul", "Enigma Otiliei", "Ion", la inceput par neinteresante, dar o sa iti placa pana la final. Iti recomand daca le citesti pe ultimele 3 sa le faci si un rezumat.

1 răspuns: