| FaithGaga a întrebat:

Ce carti/serii de carti foarte interesante si frumoase stiti? Nu vreau literatura romaneasca. Imi plac cartile fantasy, thriller sau thriller psihologic, stiti voi, cam ce citesc adolescentii in ziua de azi.
Sugestii? Funda happy

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Adolescenţii din ziua de azi nu citesc. Sau dacă o fac, aleg cărţi stupide cu vampiri şi fantome. Cărţi pentru copii de 13-14 ani.
Îţi recomand ceva de Agatha Christie, are cărţi foarte frumoase, romane poliţiste, thriller.

| FaithGaga explică (pentru AikkoxD):

Ma gandeam sa citesc 10 negri mititei. Ai citit-o? Cum e?

| AikkoxD a răspuns (pentru FaithGaga):

Am citit tot de Agatha Christie. Am citit "10 negrii mititei" când aveam vreo 12-13 ani, nu are foarte multe pagini (cam 100, depinde de carte). Să-ţi fac un scurt rezumat: 8 oameni sunt invitaţi pe o insulă, unde sunt acuzaţi de o crimă. Nimeni nu ştie exact care e vinovatul, deşi există suspecţi. Bănuiesc că este unul dintre ei. Încercând să rezolve misterul, sunt ucişi unul câte unul. La sfârşit, o să afli cine e vinovatul.
Tu preferi genul ăsta, thriller. Aşa eram şi eu înainte. Îţi recomand cu încredere toate romanele Agathei Christie.

| FaithGaga explică (pentru AikkoxD):

Ok, mersi! happy

11 răspunsuri:
| grab a răspuns:

I Yalom - Minciuni pe canapea.

| bobbyjah a răspuns:

Ai putea incerca seria Alfa si Omega de patricia briggs( eu am citit-o in engleza, nu stiu daca a aparut si la noi)
ar mai fi Slujitorii regelui, Vampiratii (daca te astepti la ceva gen twilight nu o mai citi), Ingeri si Demoni(e thriller si e o carte foarte buna)
ai putea incerca sa citesti si din literatura romaneasca, ne pricepem si noi la scris :o

| ღÐelly a răspuns:

Jurnalul unui pusti, Intamplarile unei pustoaice, Twilight

| vladflorea a răspuns:

Ti-as recomanda 20.000 leghe sub mari, sau colectia ADEVARUL..calatoriile lui guliver..etc. Funda?

| FaithGaga explică (pentru vladflorea):

Le-am citit deja...

| vladflorea a răspuns:

Tias recomanda Maini Inzestrate!

| AndreeaDeeeea a răspuns:

Pai eu iti recomand carti de sandra brown cum ar fisickconfruntarea -dulce manie, si de jackie collins:-zeita razbunarii,- celebritate Eu le-am citit pe toate si sunt fantastice, lectura placuta si sper ca te-am ajutat!big grin