| curioasa210 a întrebat:

Ce carti si ce edituri imi recomandati? Ieftine*

12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Editura si cartea aceasta ti le recomand:
https://www.viatasisanatate.ro/minte-caracter-personalitate

| zurick a răspuns:

Ar trebui sa ne spui ce gen preferi.

| curioasa210 explică (pentru zurick):

De copii, adolescenti. Sa fie carti noi.

| zurick a răspuns (pentru curioasa210):

Copii sau adolescenti? E si aici o diferenta.
Am sa scriu cartile care mi-au placut mie pe parcursul timpului,majoritatea nu costa mult,daca astepti si pana la black friday e cu atat mai bine.
Copii
Codul Haosului,Jocurile foamei merg si aici,Coraline, tot ce a scris Green, Singur pe lume, Piciul, Femei periculoase ( vol 1 si /sau 2 ), Invitatie la vals (? stiu ca am citi-o prin a 7-a si atunci devenise autorul meu preferat),jurnalul unui adolescent miop,Absolut tot,jurnalul unui pusti/unei pustoaice,pulbere de stele,Minunea,Robinson Crusoe.

Adolescenti
Fata dinainte,Fata cu toate darurile,O fata din bucati,Hotul de carti,Printre tonuri cenusii,Banda celor sase ciori,Eleanor and Park,tot ce este scris de Stephen King,Sint o baba comunista,Oamenii fericiti citesc si beau cafea,seria Cantec de gheata si de foc (problema aici este costul),orice scris de Agatha Christie(aici este foarte subiectiv depinde de gusturi),Crima si pedeapsa, Chirurgul, Ugly love.

Hmm, mi-a mai placut Jules Verne, dar nu e pe gustut tuturor.Mai mult ca sigur, am uitat multe carti care mi-au placut, dar sper sa te fi ajutat.

| curioasa210 explică (pentru zurick):

Merci

| Crisstinayy12 a răspuns:

Însemnările unei puștoaice vol 10
Mi-a plăcut extrem de mult și am 11 ani nu știam că o sa îmi placă atât de mult abia aștept să apară 11 te tine cu sufletul la gura.

George și miraculosul sau medicament - Roald Dahl
O carte super frumoasă și amuzanta, chiar foarte amuzanta.

Coraline- Neil Gaimen
E cartea mea preferata, multi zic că pare horror dar mă jur că nu e așa și se termină cu bine, e de la editura Arthur și are 164 pagini. E super misterioasa și foarte frumoasa. E vorba despre o fata care s-a mutat la o carte foarte foarte mare și...( Bla, bla, bla, bla) a găsit o ușa care a dus-o într-o lume paralela, are și imagini și e super, poți să te documentezi pe YouTube.

Întreab-o pe Alice - carte de adolescenți
E foarte frumoasa, e un jurnal.

Toate aceste cărți costa 30 de lei și cel mai tare ți-aș recomanda Coraline și însemnările unei puștoaice 10, dar și celelalte sunt frumoase și preferatele din biblioteca big grin

Funda?

| curioasa210 explică (pentru Crisstinayy12):

Mersi. nu stiu cui sa dau funda happy

| Crisstinayy12 a răspuns:

Și de pe libris

| Jasmin15 a răspuns:

Buna! Eu am mai luat de pe site-ul http://www.targulcartii.ro, sunt diferite categorii, foarte ieftine si in stare buna.

| thebestsinger a răspuns:

Pai poti sa-ti cumperi ceva de la Editura Arthur sau on-line de pe libris sau elefant... poti citi Harry Potter, Coliba unchiului Tom, Minunea, O bucla in timp9Calatorie in a 5-a dimensiune), etc.

| Olariu_Alexia_Maria_1978 a răspuns:

Pisicile razboinice esitura All

| tancabogdan28 a răspuns:

Ce casti si ce edituri imi recomandati ieftine