| olguta123 a întrebat:

Ce carti trebuie sa citeasca un copil in ciclu gimnazial?
As dori o lista cit mai lunga si concreta.

3 răspunsuri:
| ValiVa06 a răspuns:

Huckelberry finn, poezi(nu conteaza de cine)Fabule, Basme, ai putea citi si carti amuzante ca Bobby Si Dingan insemnaturile unei pustoaice uitate si aici http://www.elady.ro/articole/Familie/Lista-de-lecturi-pentru-gimnaziu.html

| olguta123 explică (pentru ValiVa06):

As vrea concret anume ce romane

| ValiVa06 a răspuns (pentru olguta123):

Pai ai putea cauta poezi de Mihai Eminescu sau vasile alecsandri fabule gasesti pe internet sute si Basme eu am o carte buna de petre ispirescu numita fabulebig grin succes