| qq30xx a întrebat:

Ce cărți trebuie sa citesc la vârsta de 30 de ani?

10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Citeste marile romane, ce rost are sa te incurci cu maruntisuri. Mergi dupa placere. Incepi romanul, citesti vreo trei capitole, si vezi daca iti place.

| JackR a răspuns:

Daca pana la varsta asta nu stii ce ar trebui sa citesti sau ce iti place sa citesti, as zice ca seria "My Little Pony" este un inceput bun!

| Lostlyric a răspuns:

Ooooo, ne-am facut copii mari. Nu exista carti pentru o varsta anume, dar daca tot ai ajuns sa te maturizezi, iti recomand doo carti:
Conjuratia imbecililor de JOHN KENNEDY TOOLE - mai putin serioasa
And the Ass Saw the Angel - Nick Cave - serioasa.
Poti incerca si cartile lui Mihail Sebastian.
Cat despre colectia "My Little Pony", pot sa ti-o fur? Fara sa afle Jack? big grin

| JackR a răspuns (pentru Lostlyric):

"doo"?! Pe bune?! Sunt atat de dezamagit, incat ma duc sa-mi fac o omleta din 4 oo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studiul China

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei trei purceluși.E foarte bună, crede-mă.

| Mateiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cartile politiste ale Agathei Christie pot fi citite si recitite la orice varsta ca si scrierile lui A. C. Doyle despre aventurile lui Sherlok Holmes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mateiu):

Și de ce îmi spui mie asta? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pui o asemenea intrebare, e clar ca nu ai citit prea multe pana acum, asa ca poti sa o iei cu chestii light. Carti usoare. Comerciale.

| porcarumadalina a răspuns:

Ce iti place tietongue