| Florica19 a întrebat:

Ce carti trebuie sa citesc pentru clasa a XI-a? Adica ce lecturi se fac la liceu in a 9-a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de profesor. Eu am facut: "Harry Potter", "Maitreyi", "Adela", "Romeo si Julieta", "D-ale carnavalului", "Dupa melci", "Mendebilul", "Ciulinii Baraganului" si cam atat imi aduc aminte.

4 răspunsuri:
| Gabrielle16 a răspuns:

Eu am facut asa :"Mara" de Ioan Slavici, "Hronicul si cantecul varstelor" de Lucian Blaga, "Amintiri din copilarie" de Ion Creanga, "Repaosul duminical" de I.L. Caragiale, "Balta-Alba" de Vasile Alecsandri, "Fratii Jderi" de Mihail Sadoveanu, "Toate panzele sus!" de Radu Tudoran, "Tren de placere" de I.L. Caragiale, "Ciocoii vechi si noi" de Nicolae Filimon.

| almirock a răspuns:

A XI-a sau a IX-a? Că nu-nţeleg!

Răspuns utilizator avertizat
| almirock a răspuns (pentru Florica19):

Eu am făcut aşa:
Homo Ludens
Poezii de Tudor Arghezi
Exuvii
Mara
Amintiri din copilărie
Poezii de Eminescu
şi
De veghe în lanul de secară