| anonim_4396 a întrebat:

Ce cărți v-ați propus să citiți anul acesta?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Youtube e un inlocuitor bun pentru carte

Bula
| Bula a răspuns:

Eu citesc zilnic. Orice imi pare interesant.
Asta inseamna lunar 4-5 carti, iar anual...
De site-uri si publicatii de specialitate nu mai vorbesc.

| Simpatic a răspuns:

Mi-ar placea sa am rabdarea sa citesc si sa inteleg Biblia, o carte minunanta.
In rest am cam neglijat cititul, am biblioteca plina de carti necitite, din pacate nu gasesc acea liniste interioara care sa imi dea impulsul necesar cititului.
Dragi copii nu faceti ca mine, cartile chiar va desteapta, va eleveaza si va fac mai inteligenti.
A fi inteligent este o virtutute si esti mai apreciat in multe situatii cand deschizi gura si vorbesti ce trebuie si modul in care o faci decat multi pentru care vorbeste doar buzunarul.

| GeorgeTheMaster a răspuns (pentru Simpatic):

Nu prea ai de ce să citești Biblia dintr-un anumit punct de vedere iar acela ar fi că Biblia a fost tradusă într-un mod foarte foarte prost de-a lungul timpului... și dacă dorești să citești anumite cărți care au legătură cu istoria, mai bine nu...deoarece știi cum se spune " Istoria a fost scrisă de învingători "

| Celcestietot a răspuns:

Aceasta carte plina de glume, uite :

https://www.emag.ro/......D4DB47BBM/

| Frank51 a răspuns:

Biblia. Dar am inceput de vreo cateva saptamani deci imi propun sa termin pana in februarie. Mai departe vedem daca ramane timp, ca vin sesiunile si e presiune tot mai mare, plus ca e posibil sa plec in Grecia in februarie, apoi in Germania prin Iunie.

| anamariarot a răspuns:

În afară de literatura pentru facultate care îmi consumă mult timp, niște romane victoriene, polițiste, ceva psihologie.

| Dalmore a răspuns:

Sper să-mi depășesc recordul anul asta, sa trec de 60 de cărți (cu tot cu literatură de specialitate)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mândrie si prejudecată

| Clytia a răspuns:

Mai am de citit câteva cărți pentru bac, critică literară și în paralel cât mai apuc să citesc din literatura universală, în special clasice sau istorice.

| InvatamProgramare a răspuns:

Despre somn
De ce este vital sa dormim si sa visam
Matthew Walker

| Erik55 a răspuns:

Am citit deja: )), dar anul acesta, Trilogia "Jocurile Foamei"
Sunt 3 dintre cele mai interesante si captivante carti pe care le-am citit.
ai aici un scurt rezumat al primei carti: https://blogulresponsabil.wordpress.com/......ger-games/