| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti v-au placut? si de ce?

Răspuns Câştigător
| Ale07 a răspuns:

Contele de Monte-Cristo happy... Bestiala cartea! Mi-a placut deoarece e multa aventura, lucrurile se rastoarna asa de mult incat nu te asteptai... E superba, ti-o recomand!

14 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes este o carte foarte frumoasa

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Maestrul şi Margareta de M. Bulgakov, Jane Ezre de Charlotte Bronte, La răscruce de vânturi de Emily Bronte, Engleby de Sebastian Faulks, New Moon de Stephanie Meyer, A Walk To Remember de Nicholas Sparks, Memoriile unei Gheişe de Arthur Golden, etc.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Jane Eyre*.

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveaam tastatura pe română, şi în loc de "y" a apărut, "z". Crede-mă că ştiu care este numele autorilor cărţilor pe care le citesc.winking

| suităr a răspuns:

Am citit când eram mai mică ''Recreația mare''- Mircea Sântimbreanu.
Aș re-citi-o de nenumărate ori, deoarece are intâmplări haioase cu elevi laughing

Ar mai fi ''Moara cu Noroc'' de Ion Slavici (nuvelă)

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Imi plac perechile de asi

| Sergiu1996 a răspuns:

"Jar" de Liviu Rebreanu, deoarece descoperi o alta fire languroasa a scriitorului si romanul semnifica un adevarat giuvaier literar. In acesta carte se profileaze 2 momente importante:dragoastea se defineste ca un sentiment tainic si gelozia ca umbra iubirii...

| aisha01eu a răspuns:

Eat, pray, love.

| raduthebest a răspuns:

,,Fight Club'' De Chuck Palahniuk,,The God Delusion'' de Richard Dawkins,, Mein Kampf'' De Adolf Hitler,, The Birth Of Tragedy'' De Friedrich Nietschze,, The Will To Power'' De Nietschze,, The Social Contract'' De Rousseau.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru raduthebest):

Vai de capul tau....cred ca esti intoxicat numai de nihilism. Iti mai lipsea doar Marx.Dar Petre Tutea nu ti-a placut?

| raduthebest a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Este adevarat ca am citit despre nihlism, dar nu sunt sub nicio forma nihilist, doar imi place sa ma documentez despre asta.In plus, nu citesc numai aceasta parte a filozofiei, ci si Immanuel Kant, Rene Descartes, David Hume....este ilogic sa spui ca m-as incadra in categoria nihilista doar pentru ca am enumerat niste carti pe care le-am citit cu placere.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru raduthebest):

...faptul ca ai specificat "cu placere" este deja suficient.Aceste carti sunt distrugatoare de suflete.Si atat de rasiste si anti-Dumnezeu.

| NutellaVsFinetti a răspuns:

'Pe aripile vantului' de Margaret Mitchell
este super are de toate, dragoste, istorie, aventura, suspans
si "Fara Dogma" de sienkiewicz e interesanta, te pune fata in fata cu gandirea unui geniu.
Spor la citit!

| AlexxMari23 a răspuns:

Eu iti recomand Night School de C.J. Daungherty, este o carte foarte frumoasa, de dragoste dar si putina aventura si drama dar singura problema e ca nu stiu daca exista si partea a doua, dar oricum merita citita