| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Ce carti va plac si de ce?
Cine nu spune de ce i-a placut cartea nu are sansa sa primească fundita.

4 răspunsuri:
| mihaelatc a răspuns:

"Latrind la luna" de Aureliu Busuioc
e ultima care am citit-o si mi-a placut pentru ca are multe citate frumoase si te invata lucruri din viata.

| oprescudorin11 a răspuns:

Mi-a placut 'Lupul de stepa'(steppenwolf) de Herman Hesse.
Pentru ca a trezit in mintea mea cele mai frumoase sentimente si idei, pe care nu le-as fi descoperit daca nu-l citeam, pentru ca mi s-a parut firesc sa-l citesc, fara fite, fara teorii false. Este absolut extraordinasr, afara de 'Portretul lui Dorian Gray al lui Oscar Wilde, cu care dormeam in tinerete sub perna.Si in ziua de azi le recitesc de parca as manca din nou o ciocolata Hershy originala.

| Suck a răspuns:

Asul si popa... când le am în mână câştig bani.

| gemeni6226 a răspuns:

Imi plac toate romanele lui Dosztojevszki ultima oara am citit Fratii Karamazov mi-a placut foarte mult pentru ca prezinta viata asa cum este.