| anonim_4396 a întrebat:

Ce citesc studentii la filozofie in primul an? Bălării religioase? Sper ca nu.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Deseori persoanele filosofice neagă existența unei divinități, dar da, sunt de obicei două părți diferite care aduc argumente în potriva susținerii unei idei conform căruia problema x, controversa y există pentru CĂ., este adevărată pentru CĂ., nu este adevărată pentru CĂ... Trebuie ținut cont de faptul că într-un astfel de mediu aceste probleme sunt tratate din punct de vedere științific. Titluri populare, controverse filosofice etc găsești pe internet. Nu are rost să-ți las aici pentru că poate nu îți plac, așa că ești liber să-ți alegi ceva pe placul tău.

7 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Filozofie.

| T2LS a răspuns:

Problemele religioase, controversele religioase ș.a.m.d sunt discutate deseori de filosofi, așa că este foarte probabil. Oricum, trebuia să fi conștient de faptul că te vei lovi într-un astfel de drum de "bălăriile" astea religioase, care nici măcar nu sunt.

| anonim_4396 explică (pentru T2LS):

Si se fac tabere? pro si contra? imi dai niste titluri te rog?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru T2LS):

"balarii religioase"? WOW. Dar totusi ele sunt esenta filozofica a manipularii maselor!

| T2LS a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

În opinia ta eronată.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru T2LS):

Pa; iti recomand sa folosesti o alta pluta, pe conducta de ape uzate!winking laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru T2LS):

"persoanele filosofice". super mistok termenul.winking laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deseori persoanele filosofice neagă existența unei divinități, dar da, sunt de obicei două părți diferite care aduc argumente în potriva susținerii unei idei conform căruia problema x, controversa y există pentru CĂ., este adevărată pentru CĂ., nu este adevărată pentru CĂ... Trebuie ținut cont de faptul că într-un astfel de mediu aceste probleme sunt tratate din punct de vedere științific. Titluri populare, controverse filosofice etc găsești pe internet. Nu are rost să-ți las aici pentru că poate nu îți plac, așa că ești liber să-ți alegi ceva pe placul tău.