| Youdontseeme a întrebat:

Ce credeti ca ar pica la proba de romana la bac?-filologie. sub3

5 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Arta poetica modernista-Arghezi, Blaga, Barbu.
Asta sper eu sa dea

| Adry05 a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Cum sa dea ma asta ca doar ce s-a dat la simulare

| SuneteDeChitara a răspuns (pentru Adry05):

Draga mea, la simulare s-a dat Barbu dar asta nu inseamna ca nu se poate da si la bac. Au fost ani in care au dat si la simulare si la bac acelasi lucru. Si eu n-am zis ca asta o sa se dea sigur, am zis ca asta sper eu sa dea.

| Adry05 a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Sunt mici sansele sa mai pice Barbu. Arghezi si Blaga poate, Barbu nu prea cred. Nici pe aceleasi curent nu cred c-o sa mearga, mai ales ca s-a schimbat si structura. Dar ramane de vazut.

| Lidiiiiiii a răspuns:

Poezie laughing anul trecut a căzut roman si la simulare si in bac. Deci tot ce e posibil sa cada poezie.