| DanielVălean a întrebat:

Ce este, pentru voi, lectura?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Lectura imi da ocazia sa devin celebru. Sa simt ca joc intr-un film, in care eu sunt personajul principal, in care joc dupa un scenariu necunoscut dar existent. E un fel de second life. In functie de stilul de citit e ceva ce traiesti, simti sau la care asisti. Pe langa asta e o metoda de a creste nivelul de imaginatie, cultura generala, perspectiva. Asta inseamna pentru mine!

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Muncă (pentru că te informezi citind) dar și relaxare. (unu din cele mai bune moduri de a te relaxa, chiar)

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Un hobby, o ocupaţie esenţială făr care nu aş putea trăi, un mod plăcut de a-ţi petrece timpul liber.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
A citi ceva pentru ati dezvolta creierasul si imbogati cultura generala.
Te pup, pa pa! :*

| sparky34 a răspuns:

Un mod de a petrece timpul liber, de a te desprinde de realitate, de a-ti cultiva limbajul.

| mariutza21 a răspuns:

Lectura este o iesire din lumea agitata in lumea fantastica a cartilor, o poveste in care esti si tu, pe care ti-o imaginezi cum vrei tu..., sau pur si simplu o modalitate de a-ti imbogati cunostintele!

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

O pasiune, un hobby, un mod de relaxare, de iesire din cotidian.

| 4Nr31 a răspuns:

Nimic nu inseamna pentru mine!