| Believe9 a întrebat:

Ce intelegeti prin citatul "Viata unui animal e impartita in a iubi si a-i invata pe oameni sa se iubeasca"?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Incao dovada - din gandirea celui ce a zis acest lucru - ca animalele sunt inocente, nevinovate. Ele nu sunt capabile de ura si rautate - sentimente oribile de care oamenii - cei destepti si rationali - sunt capabili. Eu cred ca oamenii sunt multm ai rai decat animalele, pentru ca ei fac rau doar de dragul de a face rau, simt ura, pe cand animalele se protejeaza si pot oferi afectiune daca sunt tratate corespunzator, fiind suflete nevinovate, incapabile de mostruozitatile ce nutresc in inimile oamenilor (sau mai bine zis - in absenta lor)

1 răspuns:
| AndaAlexandra a răspuns:

Animalul arata omului ce înseamnă adevarata dragoste prin iubirea necondiționată pe care i-o ofera.