| AvalohAlyn a întrebat:

Ce librarie online preferati? De unde va luati cartile?
Eu de pe libris.ro fiindca au preturi bune,reduceri, sunt promti si mai ales au TRANSPORTUL GRATUIT la orice comanda.
Am mai luat de pe elefant si emag..insa putine.
Cred ca libris e cea mai avantajoasa ca nu mai dai banii pe transport.
Voi?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Tot de pe libris.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ai vazut ca imi plac dulciurile? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu vreau si o imbratisare big grin

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sa stii ca am ras.Dar bine, nu rad aici.
E bine si asa.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cu noi logic.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

laughing) rad acuma

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

La ora asta? Stai mai bine in casa.

Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Elefant. Doar ei s-au dovedit seriosi.

Lasa reclama ascunsa pentru libris. Sunt neseriosi, iar faza cu transportul gratuit la orice comanda nu este adevarata. Poate cel mult este acum o promotie. Am mai comandat eu de la ei cd-uri cu muzica si am primit carti cu Arsenie Boca. Si cand am vrut sa imi schimbe produsul mi-au spus ca de fapt pretul nu e cel pe care l-am vazut, ci de 10 ori mai marewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

De pe elefant.ro.

Nu cred că se compară elefant cu libris. Chiar dacă e transportul gratuit preţul este mai ridicat ca pe elefant.

Eu prefer elefant.

| Cameliapantiru a răspuns:

Eu comand carti on-line de pe elefant.ro. Varietate mare de produse (se gasesc carti din toate domeniile, beletristica, filozofie, istorie, albume de arta etc), la preturi destul de OK, livrarea in timp util.
Am mai comandat, o singura data, o carte pe care nu o gaseam nicaieri si imi doream nespus sa o am in biblioteca ("Callas-O viata"-Pierre Jean-Remy) de pe okazii.ro. Am primit-o in conditii destul d ebune, pretul a fost foarte mic, dar nu obisnuiesc sa cumpar carti vechi, asa incat nu cred ca voi mai comanda vreodata ceva de pe okazii.ro (decat daca voi fi din nou in situatia de anul gasi nicaieri o carte pe care mi-o doresc mult).
Insa eu apelez destul de rar la shopping on-line, cand vine vorba de carti. Ca o eterna pasionata de citit ce sunt, cand vreau sa cumpar o carte/niste carti, merg in librariile din orasul meu (Iasi), ma plimb printer rafturi, ma bucur de mirosul de carti noi (il adoram de canbd eram micuta si mi-a ramas ca un parfum drag al copilariei mele), mai rasfoiesc si alte volume si, ce crezi, d efiecare data, mai vin acasa si cu alte carti decat cele pe care mi le planificasem initial. Ce sa fac daca ma ''indragostesc'' de carti la prima vedere!? Dintre librariile din Iasi, cel mai mult imi plac cele din lantul "Carturesti", unde se poate servi un ceai, poti cunoaste oameni faini, pasionati si ei de citit si poti lega discutii cu ei despre literature (e o atmosfera foarte dezinhibata si adecvata formarii noilor prietenii in "Carturesti''-Iasi) si daca mergi seara sau in weekend, ai sanse sa prinzi si vreun eveniment literar, o lansare de carte, o intalnire a scriitorilor, o conferinta pe teme literare etc.

| DevynFry a răspuns:

Compara prețurile de pe libris cu cele de pe elefant.Chiar dacă nu platesti transportul cărțile sunt mai scumpe. Doar odată s-a meritat când am cumpărat de pe libris, seria Divergent. happy

Răspuns utilizator avertizat
| DevynFry a răspuns:

Fiecare cu părerea lui. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Neghina_Catalina_2001 a răspuns:

Mai e ok si Librarie.net.