| AvalohAlyn a întrebat:

Ce mai cititi? Ce gen citiți în proporție de 80-90 la sută?
Cât de des citiți?
Va relaxează cititul?
Cate cărți aveți în biblioteca personală?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Citesc mai mult SF, fantasy, horror dar si alte genuri. Nu foarte des din pacate. Da, ma relaxeaza. Nu stiu exact cate am, vreo 250 cred.

| Ralena a răspuns:

Balzacii mei. Toata opera. Toata perioada naturalista - Zola, Maupassant, etc. Literatura rusa. Tolstoi, Dostoievski, Gogol. Literatura americana a anilor Hit the road jack ('60). Gabriel Garcia Marquez - are un stil unic si inimitabil. Tolkien. Si evident detectivii clasici, Agatha Cristie si Conan Doyle. Cateva exemple datatoare de delectare happy.

| comyne a răspuns:

Am citit Divergent si Insurgent iar acum citesc a treia carte din serie
Prefer fanatsy cred-actiunea si sf-ul ma plictisesc (cu cateva exceptii) iar romance-ul prea mult strica
Daca imi place o carte intr-o zi o termin. Exemplu cele de mai sus care m-au facut obsedata. Nu am un program specific, citesc cand gasesc o carte noua si vreau sa o citesc
Depinde... uneori trebuie sa ies din casa dar eu nu ma pot desprinde de o carte.
Suficiente rolling on the floor)))))))))))))

| fanernest123 a răspuns:

Cel mai mult îmi place să citesc cărțile lui F. Scott Fitzgerald, ți le recomand și ție happy îmi place să citesc și cărți istorice sau beletristică. Îmi plac foarte mult romanele interbelice din literatura românească. Referitor la literatura universală, cel mai mult îmi place să citesc autorii clasici. Dostoievski, Alexandre Dumas, Lev Tolstoi, Emile Zola, Jane Austen etc.

| PeggyRock a răspuns:

O, da! Citesc mult, dar din păcate nu prea am timp. Acum am trecut la dezvoltare personală și biografii. Cred că am trecut prin toate genurile: polițiste, de dragoste, SF, aventură, fantasy, aproape orice.
În biblioteca personală, peste 1000. Am ceva timp de când am renunțat la numărat.