| Nastia a întrebat:

Ce nume de carti politiste la fel de interesante si de incitante ca, "Copilul german" de Camilla Lackberg stiti?

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Încearcă romanele de Agatha Christie (sper că am scris bine :d ).

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cartile nu au "nume" ci titluri.
Incearca sa citesti cartile Agathei Christie, ale lui Georges Simenon, ale Rodicai Ojog-Brasoveanu, ale lui Ellery Quinn.

| Nastia explică (pentru ardnaxur1961):

Unei cladiri sau strazi i te adresezi cu "titlu" sau cu "nume"?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Nastia):

Parca era vorba de carti, nu de cladiri sau strazi. Ce legatura are una cu alta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua lupului-Carlo Lucarelli

| ella2o a răspuns:

Mie mi-a placut "Orasul borcanelor" de Arnaldur Indridason, dar aici Agatha Christie e 'regina'. happy