| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de cartea "Aceasta carte îti poate salva viața"de Graham Lawton? V-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| sunt0anonima a răspuns:

Tin minte inca din clasa a 7-a ca doamna ne spunea ca: TITLUL ESTE UN ELEMENT SUGESTIV SI REZUMATIV CARE ORIENTEAZA LECTURA CITITORULUI, CREAND UN ORIZONT IN ASTEPTARE.
Este clar ca domnul Lawton a pus acest titlu pentru a atrage oamenii care doresc sa "isi salveze viata". Nu ii contest callitatile de scriitor, nici pe departe, insa ce vreau sa spun este ca la orice carte este mai important continutul. Si cu cartile poate avea loc un efect placebo...la unii functioneaza, la altii nu. Depinde doar de tine si de modul in care citesti si intelegi ce a vrut autorul sa transmita.